TRAVEL JOURNAL (172)
Barma (Myanmar)
Přátelská, fascinující, nezapomenutelná. Taková je Barma. Země, která ještě není ovlivněná masovou turistikou. Nasajte atmosféru měsíční dobrodružné cesty po nedávno otevřených destinacích Myanmaru. Na západě země žijí kmeny, kde staré ženy stále zdobí tetování v obličeji. Navštívíme slavný Bagan, místo tisíce pagod. Na jezeře Inle se vydáme lodí do rybářských vesnic. Dále projedeme západní oblast Zlatého trojúhelníku, kde se zastavíme v animistických vesnicích kmene Akha a Enn. Co znamenají jejich černé zuby? Vydáme se do domovských vesnic známých Paduangů, kde žijí ženy s dlouhými krky. Nezapomeneme ani na posvátná místa jako jsou Yangoon, Mandalay, Sagaing…
Přednášející: David Švejnoha
TRAVEL JOURNAL (154)
Gruzie a Arménie
Povídání o našem putování zeměmi Jižního Kavkazu v pořadu Travel Journal. Pohádkové výhledy v horské oblasti gruzínské Svanetie, obranné věže v Mestii a Ushguli. Oblast Mt Kazbeku a stále panenské území Tušetie s nezapomenutelnými vesnicemi Omalo a Dartlo. Přejezd k Černému moři a město Batumi, které v posledních letech zažívá architektonický boom. Skalní města David Gareja a Vardzia. Stalinovo rodné město Gori. V Arménii pravoslavné kláštery a středověké pevnosti. Výstup na nejvyšší horu Mt. Aragats. Několikadenní návštěva Náhorního Karabachu. Nevšední zážitky s přátelskými lidmi, zabalené do chutí a vůní místní kuchyně, podpořeny místní pálenkou.
Moderuje Eva Kvasničková.
Přednášející: David Švejnoha
TRAVEL JOURNAL (147)
Přírodní národy Afriky
V povodí řeky Omo v Jižní Etiopii žijí stále kmeny, které si udržují své původní tradice. Navzdory moderní době jsou zde vesnice, kde jedinou připomínkou civilizace je PET lahev. Co znamenají hluboké jizvy na tělech hamarských žen? Proč nosí mursijské ženy ve spodním rtu talířek? Odkud se berou samopaly, které jsou nedílnou součástí mužské výbavy? Kolik musí zaplatit muž za svou budoucí manželku? Nahlédněme do života kmenů Bodi, Mursi, Hamar, Karo, Arbore, Dasanech a divokých Nyangatom dříve, než je neúprosná civilizace zničí…
Moderuje Eva Kvasničková
Přednášející: David Švejnoha
TRAVEL JOURNAL (99)
Bangladéš
Třítýdenní cestování po zemi, kde nepotkáte žádné turisty. Přesvědčte se, že to není jen chudá a přelidněná země, zmítaná monzuny a neustálými záplavami. Nahlédněte do života Dháky, kde žije 15 milionů obyvatel a v ulicích potkáte 600 tisíc rikš. Zvykněte se být středem pozornosti milých a usměvavých lidí, kteří vás zastaví na každém kroku. Dále navštívíme klidné a mírumilovné prostředí Chitagong Hills tracts, kde žijí horské kmeny, které se jen zřídka setkají s okolní civilizací. Nasajeme atmosféru mangrovníkových lesů Sandurban a navštívíme památky na severozápadě země. Při cestě nahlédneme i do indické Kolkaty.
Moderuje Eva Kvasničková
Přednášející: David Švejnoha
TRAVEL JOURNAL (52)
Venezuela
Měsíční putování začínající výhledy na nejvyšší vodopád světa Salto Angel, pětidenní náročný trek na stolovou horu Roraimu, třídenní cesta lodí za indiány kmene Warao v deltě Orinoka, rybářská osada Santa Fe na pobřeží Karibiku, Zajímavá plavba po řece Caura za vodopády Paraa, domorodé indiánské vesnice kmene Sanema, nekonečné pláně Los Llanos plných kajmanů, kapibar a stovek druhů ptáků. Horské rušné město Merida a tůra do vesnice Los Nevados. Historické město Coro a zasloužený odpočinek na přeplněných plážích městečka Choroní.
Moderuje Jana Marečková
Přednášející: David Švejnoha